Bieszczady

Co z wyżywieniem podczas wycieczki po górach?

W trakcie sezonu na podróż w Bieszczady prawdopodobnie nie będziecie mieli problemu ze znalezieniem jedzenia. Okolica pęka w szwach od reklam, różnorodnych karczm i zajazdów. Prawdopodobnie traficie na przykładowe reklamy nawet z zamkniętymi oczami. Dlatego też nie martwcie się, jeśli wylądujecie w okolicach gór podczas lata. Spokojnie odnajdziecie wiele miejsc na zakupy.

Co, gdy mija sezon na podróże?

Okazuje się, że realne problemy pojawiają się wtedy, gdy skończy się letni okres. Ludzie wracają z urlopów, mają mniej wolnego czasu i nie są tak chętni na górskie przechadzki. Wówczas wiele barów, zajezdni w pensjonatach i innych miejsc wstrzymuje wydawanie posiłków. Ponieważ nie jest to już tak bardzo opłacalne, jak w okresie sezonu turystycznego. Czasami różnorodne motele opustoszeją, zatem w praktyce nie będzie dla kogo gotować. Wasza wyprawa w Bieszczady nie może jednak wiązać się z brakiem pożywienia. Prawdopodobnie nie jedziecie zaznać głodówki leczniczej.

Dlatego jak zawsze, jedli chodzi o wypad w góry, zalecamy przygotowanie się do każdej okoliczności. W tym przypadku najlepiej za pośrednictwem rozmowy telefonicznej umówcie wszelkie szczegóły. Sprawdźcie, czy wasze miejsce noclegowe wydaje catering w interesujących was porach. Jeśli nie, powinniście zabrać ze sobą w miarę możliwości trochę gotowych posiłków. Wówczas najlepiej sprawdzają się suche pokarmy oraz hermetycznie zamknięte posiłki. Czasami będziecie zdani tylko na to, co przygotujecie.

Powiązane teksty
Bieszczady

Zbierasz grzyby w Bieszczadach? Miej się na baczności!

Chociaż zbieranie grzybów w górach może być świetnym pomysłem na przygodę, nie zapominaj o…
Czytaj dalej
Bieszczady

Czy warto wybrać się na zbieranie grzybów w górach?

Wiele osób uwielbia wybrać się na grzyby. Jednak tego rodzaju aktywność można przenieść na…
Czytaj dalej
Bieszczady

Nielegalni imigranci zawsze chętnie wykorzystywali pasma górskie na swoją korzyść

Wielu nielegalnych imigrantów od dekad chętnie wykorzystuje góry, gdy próbują niepostrzeżenie…
Czytaj dalej