Górskie zwierzęta, których należy się wystrzegać podczas zagranicznych wycieczek

Górskie zwierzęta, których należy się wystrzegać podczas zagranicznych wycieczek

Łosie mogą wydawać się niektórym niegroźne, jednak są przykładem zwierząt, gdzie pozory mogą nas bardzo mylić. Łosie są duże i silne. Sprowokowane do ataku mogą wyrządzić niemałe krzywdy. Podobnie jak w przypadku jelenia, który może staranować człowieka. Oczywiście te dwa powyższe przykłady nie wyrządzą nam tylu krzywd, co niedźwiedzie lub pumy, jednak nie oznacza to, że nie powinniśmy mieć się na baczności, gdy znajdziemy się w ich pobliżu, ponieważ sprowokowane do ataku mogą nas całkiem mocno poturbować.

Słyszeliście o sile żubra? Jeżeli podróżujemy po parkach narodowych, powinniśmy na nie uważać. W parkach narodowych prawdopodobieństwo, że zostaniesz zabity przez żubra, jest większe niż przez niedźwiedzia. Żubry mogą być niebezpieczne, zwłaszcza w sezonie rozrodczym. Należy zostawić im dużo miejsca i zachować ostrożność w ich pobliżu. Te duże i puchate stworzenia mogą wyglądać uroczo, jednak pamiętajmy o tym, że są kilkusetkilogramową górą mięśni, która może nas stratować.

Góry pokazują nam, że dopiero w momencie znalezienia się na prawdziwym szlaku przyrody możemy zaznać prawdziwej rekreacji https://infokolo.pl/na-kolskich-szlakach-historia-zabytki-i-przyroda/.