Jak się dobrze przygotować do wyjazdu w bieszczady?

Jak się dobrze przygotować do wyjazdu w bieszczady?

Bieszczady z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wyjazd w te okolice to plany prawdopodobnie największej grupy ludzi z całej Polski. Jeśli zapoznamy się ze zdaniem naszych znajomych, szybko zauważymy, że wszyscy jadą albo nad morze, albo w góry. Nic dziwnego, że wyprawy w tak malownicze krańce naszego kraju to atrakcyjny sposób na przyciągnięcie klientów. Oprócz spędzenia czasu w ciekawej okolicy zwiedzamy niezwykle interesujące tereny owiane tysiącami lat historii. Niestety każdy turysta wpada dziś na podobny pomysł. Żeby dostać się na najbardziej zaludnione tereny Bieszczad, często przyjdzie nam stać w kolejce nawet kilka godzin. Oględziny górskiej przyrody mają pewną cenę.

Jak powinniśmy się przygotować?

Bardzo często turyści szykują się na wyjazd w Bieszczady dosłownie pierwszy raz. Z pewnością pragną sprawić, aby wyjazd był niezapomnianą dozą wrażeń. Z tego powodu powinni przygotować się do przechadzki po górach, jak najlepiej potrafią. Góry tę są dla większości mieszkańców naszego kraju bardzo odległym zakątkiem. Trudno się do nich dostać nie tylko w trakcie sezonu, gdy wszyscy kierują się po tych samych drogach. Czego możemy spodziewać się po przyjeździe na miejsce? Co takiego zastaniemy? Przede wszystkim niewielu lokalnych mieszkańców. Głównie łono natury, dla którego wielu ludzi zjeżdża setki kilometrów.

Otóż w Bieszczadach nie napotkamy aglomeracji, wydarzeń miejskich i rozbudowanej sieci komunikacji. Ze względu na to, że w okolicach dominują tereny nienaruszone przez człowieka, należy się solidnie przygotować. Dlatego pamiętajcie, że jeśli liczycie na udane wspomnienia z wakacji, wyposażcie się w solidny ekwipunek.

  • Pamiętajcie o zabraniu odpowiedniego ubioru
  • Przydadzą się przede wszystkim solidne, przyczepne buty do chodzenia po górach
  • Nieco środków owadobójczych pomoże swobodnie poruszać się po lasach i okolicach
  • Zabierzcie ze sobą coś ciepłego, nigdy nie wiadomo, czy temperatura na wyżynach nocą nie spadnie do kilku stopni
  • Jeśli nie macie bezprzewodowego internetu, nieocenioną pomocą stanie się tradycyjna mapa
  • Obowiązkowym elementem ekwipunku będzie pojemny plecak