Zabierasz psa w góry? Pamiętaj o jego bezpieczeństwie i zabierz ze sobą dodatkową porcję wody

Zabierasz psa w góry? Pamiętaj o jego bezpieczeństwie i zabierz ze sobą dodatkową porcję wody

Wszyscy biegacze doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak istotnym elementem każdej wyprawy jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Pamiętajmy jednak o tym, że dokładnie taka sama zasada dotyczy naszych zwierząt domowych. Kiedy zabieracie psa w góry i chcecie z nim odwiedzić wymagający szlak, pamiętajcie o tym, aby zabrać ze sobą dostatecznie dużo wody. Będzie wam potrzebna nie tylko dla was samych, ale także dla psa. Przeczytajcie też o tym, co warto mieć w samochodzie, gdy jedziecie w dłuższą podróż https://dobrastronapolski.pl/co-warto-miec-w-samochodzie-podczas-podrozy/.

Bardzo ważne jest to, aby pies nie pił ze strumieni i jezior, ponieważ to bardzo prosta droga do tego, aby poważnie się rozchorował. Stojące wody często zawierają pasożyty, które mogą doprowadzić nawet do śmierci pupila, jeśli ten poważnie się zatruje. Jeżeli dopilnujesz tego, aby pies pił tylko taką wodę, którą mu podajesz, zaoszczędzisz sobie stresu i pieniędzy, które wydasz na potencjalne wydatki u weterynarza. Dlatego nie oszczędzaj na dodatkowych butelkach wody zabieranych w podróż!

Twój pies może ci pomóc z noszeniem załadunku zabranego w podróż

Wiedzieliście o tym, że możecie kupić dla swojego psa specjalny plecak, który za pośrednictwem szelek przewiesicie na nim? Okazuje się, że można w ten sposób odciążyć się podczas trudnej wędrówki. Oczywiście nie możemy zbytnio obciążyć psa, ponieważ może to uszkodzić jego stawy. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby zabrał w swoim plecaku kilka butelek z wodą mineralną. Większość psów może tak naprawdę bezpiecznie przenosić nawet jedną trzecią swojej wagi. Dlatego też nie obawiajcie się o balast na plecach psa, jeżeli macie pupila większych rozmiarów.

Możesz przyzwyczaić swojego psa do noszenia obciążenia w plecaku, jeśli początkowo nałożysz mu tam niewielkie ciężary. Po prostu zabieraj go na krótkie spacery z plecakiem, aby mógł się przyzwyczaić do noszenia kilku drobnych rzeczy. Później możesz nieco bardziej przetestować jego wytrzymałość. Należy jednak mieć na uwadze to, aby nie przesadzać. Zbyt obciążony pies może zniszczyć sobie stawy podczas chodzenia z obciążeniem. Dlatego warto mieć na uwadze jego zdrowie.