Biwakowanie w górach

Biwakowanie w górach

Rozmyślasz czasem o długoletnich nocach spędzonych na biwakowaniu w górach? Pragniesz spędzić nieco więcej czasu na łonie natury wśród swoich przyjaciół lub najbliższej rodziny? Góry takie jak Bieszczady mogą być fantastycznym celem podróży. Ponieważ oferują mnóstwo przestrzeni do kempingu, świeże powietrze i wspaniałe widoki. Jednakże biwakowanie w górach często okazuje się skomplikowane dla początkujących. Dlatego dziś zwrócimy uwagę na najważniejsze aspekty związane z rozbijaniem obozu na terenach górskich.

Kemping dla początkujących może być dużym wyzwaniem szczególnie wtedy, gdy nie wiesz jakie przedmioty mogą być potrzebne w trakcie. Warto przygotować sobie listę kontrolną, na której zapiszesz najważniejsze elementy ekwipunku do biwaku górskiego. Lepiej być porządnie zabezpieczonym, zanim wybierzesz się w góry. Po stworzeniu listy kontrolnej przejdź do znalezienia odpowiedniego miejsca. Musisz upewnić się, że zajmiesz właściwe miejsce na biwak. W niektórych miejscach wstęp dla turystów jest wzbroniony. Poza tym lepiej obadać teren, zanim spędzisz tam całą noc.

Na co zwracać uwagę podczas wybierania miejsca?

Chcesz być dobrze przygotowanym? Dobrze zbadaj wybrane przez siebie miejsce. Upewnij się, jak wpływają na nie warunki pogodowe. Przeczytaj w internecie, jak wiele udogodnień dla turystów możesz tam znaleźć. Tutaj dowiesz się nieco więcej na temat biwakowania w Bieszczadach.

Jednak niezależnie od tego, gdzie biwakujesz, miej na uwadze kilka istotnych informacji. Na przykład to, aby zawsze rozbijać namioty po zawietrznej stronie góry. W razie wichury napotkasz tam łagodniejszy wiatr. Rozstawiając namiot pod odpowiednim kątem, napotkasz znacznie łagodniejsze warunki kempingowe, gdy zepsuje się pogoda w górach.

Najważniejsze jednak jest to, aby upewnić się, że ścieżka, na której biwakujesz, nie jest zagrożona lawiną. Zapomnij również o biwakowaniu pod dużymi drzewami. Jeżeli leży na nich śnieg, mogą załamać się pod jego ciężarem. Jeżeli biwakujesz na dziko, dobrze się zastanów przed starciem z naturą. Biwakowanie w takich warunkach bardzo często okazuje się zbyt trudne dla początkujących. Być może lepiej, gdy zaczniesz od czegoś łatwiejszego.