Ciekawe pomysły na aktywność w górach

Ciekawe pomysły na aktywność w górach

Góry są doskonałym miejscem na to, aby pierwszy raz w życiu spróbować lotu na paralotni. Daj się ponieść górskim prądom powietrza i podziwiaj przestworza oraz okolice lecąc niczym ptak. Odkryj fantastyczne widoki przyrody pod swoimi stopami, gdy uniesiesz się za pośrednictwem paralotni. Jeżeli spróbujesz tej aktywności przynajmniej raz w życiu, szybko zrozumiesz, że nie ma niczego bardziej ekscytującego w górach. No może oprócz ucieczki przed rozwścieczonym niedźwiedziem, która podniesie tętno niemal tak wysoko, jak lot na paralotni.

Pobyt w górach to idealna okazja do wypróbowania raftingu

Lubisz spływy kajakowe? Mamy dla ciebie jeszcze lepszą propozycję. Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak rafting? Jeżeli lubisz sporty wodne, koniecznie spróbuj swoich sił w raftingu. Polega on na tym, aby spłynąć wraz z biegiem rzeki w dużej nadmuchanej tratwie. Taki spływ jest fantastyczną aktywnością dla całej rodziny lub grupki przyjaciół. Rafting jest świetną zabawą również dla tych, którzy szukają ekstremalnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Spływ na tratwie może być emocjonujący, gdy ujście rzeki nabierze prędkości.

Kolarstwo górskie, czyli klasyczny aktywność, dla tych, którym brakuje sportu

Masz ochotę na kilka oscypków z żurawiną, skosztowanie dziczyzny i napitek pędzony w górach? To nic dziwnego, że nie chcesz przepuścić okazji na tak wspaniałą ucztę, gdy znajdziesz się w samym sercu Bieszczad. Pamiętaj jednak o tym, że nadmiar kalorii może poszerzyć nasze fałdki. Jeżeli chcesz delektować się górskimi przysmakami bez wyrzutów sumienia, polecamy kilka sesji kolarstwa górskiego. Oczywiście odkrywanie górskich szczytów na piechotę może być świetną zabawą. Jednak mimo wszystko za pośrednictwem roweru górskiego dotrzesz znacznie szybciej w znacznie większą ilość miejsc. Pamiętaj o tym, aby zabrać rower dostosowany do jazdy po górach podczas następnego urlopu. Nie tylko spalisz nieco dodatkowych kalorii, ale także świetnie spędzisz czas.

Spanie pod gwiazdami jest kolejną z czynności, której nie może zabraknąć w górach

Szukasz spokoju i ciszy? Zazwyczaj wielu z nas właśnie w tym celu wyjeżdża w góry. Jeżeli pragniesz osiągnąć jedność z naturą, musisz koniecznie przenocować pod gołym niebem podczas pobytu w górach. Upewnij się jednak, że pogoda ci sprzyja, ponieważ biwak może okazać się trudną przeprawą. Wbrew pozorom takie nocowanie może pozwolić doświadczyć nam czegoś nowego. Zapomnij o budziku, poczuj prawdziwy zew natury i obudź się, dopiero gdy słońca oplecie twoją twarz swoimi promieniami.