Jakie korzyści oferuje nam krystalicznie czyste górskie powietrze?

Jakie korzyści oferuje nam krystalicznie czyste górskie powietrze?

Korzyści z oddychania górskim powietrzem jest niezwykle wiele. Samo patrzenie na górskie łąki i polany może wytworzyć w naszym umyśle uczucie spokoju i wytchnienia. Zapewnienie wewnętrznego uczucia spokoju i relaksu jest niezwykle istotne dla naszego ciała i umysłu. Z istoty świeżego powietrza doskonale sprawę zdają sobie obywatele gminy Czerwionka. W Czerwionce pojawiła się instalacja, która przypomina mieszkańcom o tym, jak ważne dla zdrowia jest czyste powietrze. Bliskość z ziemią, oddychanie nieskażonym powietrzem. Te dwa aspekty mogą pomóc nam zaznać uczucia relaksu i wytchnienia.

W przeszłości nawet jedna z dawnych japońskich praktyk pokazała nam, że samo spędzanie czasu w lesie polepsza nasze samopoczucie. Lepsze samopoczucie z kolei przyczynia się do zmniejszenia szansy na choroby psychiczne i nerwice. To bardzo ważne, aby od czasu do czasu redukować ryzyko stresu występujące w naszym życiu. Trudno z kolei zredukować ryzyko stresu bez dostępu do krystalicznie czystego powietrza. Dlatego korzystanie z benefitów górskiego powietrza jest zbawienne dla ludzkiego ciała.

Górskie powietrze, czyli mnóstwo metabolitów

W górskim powietrzu znajdziemy największą ilość terpenów w całej Polsce. Te korzystne metabolity są efektem korzystnych związków uwalnianych przez górskie rośliny wprost do powietrza. Nigdzie nie znajdziemy tak ogromnej ilości roślin, jak w górach. Szczególnie na łąkach i innych terenach, które nie zaznały wpływu ludzkiej ręki. Przykładowo wchłanianie lawendy może pomaga w łagodzeniu uczucia stresu i wspomaganie zdrowe działanie układu oddechowego. Różnorodność roślin, które występują w górach, wspomaga ogólny dobrostan nie tylko naszych płuc, ale także całego układu odpornościowego.

Wiele badań sugeruje również, że spędzanie czasu na dużych wysokościach może zmniejszyć apetyt, co będzie redukowało ryzyko otyłości. Życie na wysokości pomaga również uniknąć wysokiego ciśnienia. Wysoki poziom tlenu w powietrzu pozytywnie wpływa na pracę naszych krwinek. Powietrze górskie redukuje niedokrwienie serca. Niektóre statystyki sugerują również, że ci, którzy żyją na wysokości 1500 metrów, mają większą średnią życia od tych, co żyją na wysokości 100 metrów.

Spędzanie czasu w górskim otoczeniu może poprawić nasze zdrowie

Spędzaj więcej czasu na świeżym powietrzu Oprócz wszystkich wspaniałych właściwości górskiego powietrza, korzystne jest spędzanie czasu na świeżym powietrzu, niezależnie od tego, czy wspinasz się na górę, czy spacerujesz po lesie. Szczególnie w miesiącach zimowych, większości osób poważnie brakuje zarówno witaminy D, jak i serotoniny. Dlatego niezależnie od tego, czy spędzimy czas w górach aktywnie, czy też nie, przyniesie to korzyść dla naszego ciała. Nawet spacer, który potrwa 10 minut, podniesie poziom witaminy D w naszym organizmie.

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu ma również pewne pośrednie korzyści. Na przykład to, że możemy połączyć się przez pewien czas z naturą. Wszystko z dala od technologii. Wiele osób zdziwiłoby się, gdyby doświadczyli tego, jak łatwo można pozbyć się stresu, po wyczerpującej wędrówce górskiej.

Utrzymuj optymalny poziom wilgotności z osuszaczem powietrza dostępnym na NORWIT.PL. Idealny dla zdrowego środowiska w Twoim domu!