Bieszczady

Jakie węże spotkamy na wycieczce w Bieszczady?

Bieszczady to niezwykłe miejsce dla każdego miłośnika węży. Niewiele ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że w tych górach spotkamy każdy gatunek węża, które występuje w Polsce. Jeszcze bardziej imponującą wiadomością jest obecność węża eskulapa i gniewosza. Polskie węże są mimo wszystko niegroźne. Dlatego na wstępie uspakajamy tych, którzy nie pałają do nich miłością. Chociaż kilka gatunków osiąga nieco większe rozmiary, produkują nieszkodliwy dla ludzi jad.

Żmija w Polsce

Żmija to niezwykle popularny wąż, który osiąga długość poniżej metra. Ten gatunek węża ze względu na jego długość nie stanowi żadnego zagrożenia. Wystarczy, że ubierzemy na wycieczkę po górach wysokie buty i grube spodnie. Żmija nie dosięga człowiekowi do miejsc powyżej pasa. Co więcej, wąż ten jest bardzo płochliwy i nie wchodzi nikomu w drogę. Dzięki temu, że ma dobry słuch, żmija ucieka od turystów już z daleka.

Eskulapa, czyli symboliczny wąż

Eskulapa to wąż, który jest bardzo ważnym symbolem w medycynie. Spotkamy go w Bieszczadach poniżej wysokości 700 metrów nad poziomem morza.

 

Powiązane teksty
Bieszczady

Natrafiono na nietypowe znalezisko na terenie Bieszczad

Spoglądacie czasem w gwiazdy na niebie? Powłoka naszej planety w niektóre dni zdaje się…
Czytaj dalej
Bieszczady

Jak poszukiwać pomocy podczas górskich wędrówek?

Bycie przygotowanym to absolutna podstawa każdego wyjazdu. Szczególne preparacje zalecamy osobom…
Czytaj dalej
Bieszczady

Co z wyżywieniem podczas wycieczki po górach?

W trakcie sezonu na podróż w Bieszczady prawdopodobnie nie będziecie mieli problemu ze…
Czytaj dalej