Bieszczady

Jakie węże spotkamy na wycieczce w Bieszczady?

Bieszczady to niezwykłe miejsce dla każdego miłośnika węży. Niewiele ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że w tych górach spotkamy każdy gatunek węża, które występuje w Polsce. Jeszcze bardziej imponującą wiadomością jest obecność węża eskulapa i gniewosza. Polskie węże są mimo wszystko niegroźne. Dlatego na wstępie uspakajamy tych, którzy nie pałają do nich miłością. Chociaż kilka gatunków osiąga nieco większe rozmiary, produkują nieszkodliwy dla ludzi jad.

Żmija w Polsce

Żmija to niezwykle popularny wąż, który osiąga długość poniżej metra. Ten gatunek węża ze względu na jego długość nie stanowi żadnego zagrożenia. Wystarczy, że ubierzemy na wycieczkę po górach wysokie buty i grube spodnie. Żmija nie dosięga człowiekowi do miejsc powyżej pasa. Co więcej, wąż ten jest bardzo płochliwy i nie wchodzi nikomu w drogę. Dzięki temu, że ma dobry słuch, żmija ucieka od turystów już z daleka.

Eskulapa, czyli symboliczny wąż

Eskulapa to wąż, który jest bardzo ważnym symbolem w medycynie. Spotkamy go w Bieszczadach poniżej wysokości 700 metrów nad poziomem morza.

Powiązane teksty
Bieszczady

Zbierasz grzyby w Bieszczadach? Miej się na baczności!

Chociaż zbieranie grzybów w górach może być świetnym pomysłem na przygodę, nie zapominaj o…
Czytaj dalej
Bieszczady

Czy warto wybrać się na zbieranie grzybów w górach?

Wiele osób uwielbia wybrać się na grzyby. Jednak tego rodzaju aktywność można przenieść na…
Czytaj dalej
Bieszczady

Nielegalni imigranci zawsze chętnie wykorzystywali pasma górskie na swoją korzyść

Wielu nielegalnych imigrantów od dekad chętnie wykorzystuje góry, gdy próbują niepostrzeżenie…
Czytaj dalej