Tarnica, czyli ciekawy szlak na najwyższy szczyt w Bieszczadach

Tarnica, czyli ciekawy szlak na najwyższy szczyt w Bieszczadach

Tarnica jest najwyższym szczytem, na który możecie się wspiąć w Bieszczadach bez konieczności opuszczania granic Polski. Jednak to nie wysokość jest głównym motorem napędowym, który stoi za popularnością tego szczytu. Przede wszystkim istotnym elementem Tarnicy są malownicze widoki. To właśnie dla nich większość osób jest gotowa poświęcić nieco komfortu i wspiąć się na samą górę. Co więcej, możecie otrzymać oryginalne potwierdzenie zdobycia tego górskiego szczytu. Jest nim pieczątka, którą dostaniecie przy kasie.

Oczywiście możecie też zapewnić sobie takie potwierdzenie samodzielnie. Wystarczy, że po dotarciu na szczyt góry zrobicie sobie wysokiej jakości zdjęcie. Z całą pewnością grono znajomych oraz rodzina wam pozazdroszczą. Po drugiej stronie granicy wznosi się jeszcze wyższy szczyt Bieszczad. Musicie sobie jednak zadać pytanie dotyczące tego, czy na pewno chcecie opuszczać granice Polski podczas wędrówki. Ponieważ nawet po naszej stronie pasma górskiego znajdziecie mnóstwo wrażeń.

Który szlak na szczyt Tarnicy będzie najlepszym wyborem? Poznajcie drogę na skróty!

Stali bywalcy mówią, że jeśli zdecydujecie się na drodze w okolicy Halcz, najlepiej, jeśli będziecie poruszali się spacerem na wschód. Jest to najlepsze rozwiązanie na spacer górski, gdy chcecie zdobyć szczyt. Ponieważ w ten sposób większość trasy przebędziecie za pośrednictwem łatwej do pokonania drogi. Łączna trasa zajmie wam ponad kilka kilometrów, z czego 2,5 kilometra będzie niewymagającym spacerkiem. Pamiętajcie o tym, że nie każda górska wędrówka musi być wyzwaniem sprawnościowym. Wystarczy, że obierzecie odpowiednią trasę i będziecie podziwiać widoki.

Mimo wszystko szczyt Tarnicy jest dosyć wysoki. Od momentu, w którym dotrzecie do lasu, musicie mieć na uwadze, że spotkacie się z nieco pochyłym terenem. Wówczas zaczniecie się powoli wspinać. Mniej więcej 30 minut drogi przed dotarciem na szczyt wyjdziecie z lasu. Jest to dobra okazja do skorzystania z aparatu, ponieważ widoki z masywu górskiego za lasem są powalające. Skorzystajcie z tej możliwości!