Które tarasy widokowe ukazują Bieszczady w pełnej krasie?

Które tarasy widokowe ukazują Bieszczady w pełnej krasie?

Faktem jest, że żadna z polskich krain nie potrafi tak szybko i kompletnie zachwycić swoją urokliwą panoramą, jak Bieszczady. Ze względu na to, że jest to obszar, w którym jeszcze dominuje środowisko naturalne, rzesze turystów zjeżdżają tutaj każdego roku, aby nacieszyć się anielskimi widokami górskich pejzaży. W związku z tym Bieszczady postanowiły wyposażyć swoje szlaki w tarasy widokowe, które rozmieszczono w najpiękniejszych miejscach w całym regionie. Podczas pokonywania jakiegoś szlaku, warto złożyć wizytę na takim tarasie i pozwoli oczom na czerpanie przyjemności z tych niecodziennych widoków.

Tarasy widokowe Bukowego Berda i Kopy Bukowskiej

Wszystkie osoby, które aktywnie spędzają czas w Bieszczadach i wybierają się na górskie wędrówki, powinny zakreślić na mapie położenie tarasów widokowych z widokiem na Bukowe Berdo. Można tam dotrzeć od Błękitnej Alei. Jest to kilometrowy spacerek, który prowadzi prosto na dwa tarasy widokowe. Jest stamtąd doskonały widok nie tylko na Bukowe Berdo, ale również na Krzemień i Kopę Bukowską. Szlak jest prosty, dlatego warto się wybrać z całą rodziną, aby wszyscy mogli rozkoszować się tymi zjawiskowymi obrazami.

Zabytkowy most kolejki wąskotorowej

Jeżeli ktoś już postanowił zwiedzić tarasy widokowe, może też przy okazji zaliczyć atrakcję, która znajduje się tuż obok. Są to ruiny mostu kolejowego, po którym niegdyś sunęła niewielka kolejka wąskotorowa. Ten środek transportu działał w latach 1904-36, przejeżdżając m.in. przez most na potoku Roztoka. Przed wybraniem się na rdzewiejący most, warto trochę poszperać w Internecie i zapoznać się z ciekawą historią bieszczadzkiej kolejki.

Taras widokowy przy rozlewisku

Wspominając o najpiękniejszych punktach Bieszczad, należy pamiętać o tarasie widokowym nieopodal rozlewiska. Taras wybudowano z myślą obserwowania okolicznych bobrów, które mają tam swoje żeremie. Ażeby dotrzeć na miejsce, wystarczy wyjechać kawałek za Muczne. Bardzo szybko pojawią się pierwsze drogowskazy i tablice informacyjne z wizerunkiem bobrów.

Warte odwiedzenia są również punkty widokowe w Lutowiskach, Tarnawie i Chmielowych Kaskadach. Natomiast podążając szlakiem na Przełęcz Wyżną, jest punkt z widokiem na legendarne schronisko bieszczadzkie „Chatka Puchatka”. Z kolei, jeśli ktoś jest w Stuposianach na Wilczej Górze, nie powinien pominąć jednej z niesamowitych panoram na całym Podkarpaciu. Tarasy widokowe dostępne są dla turystów w wielu regionach Bieszczad, oferując niezapomniane chwile wszystkim miłośnikom naturalnego piękna.